rahbar fazaye ajazi

گزارش اول-دکتر رسول جلیلی: از توسعه زیرساخت‌های بومی فرمالیته، بزودی ضربات سختی دریافت خواهیم کرد!.

پیشگفتار

رسول جلیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر قوت و برتری در فضای مجازی به عنوان یکی از ابزارهای قوی شدن گفت: باور بنده این است که فضای مجازی و فناوری‌های زیرساختی آن و همچنین خدمات و کسب و کارها و محتوای بناشده روی آن از نقطه نظر اقتصادی، پژوهشی، حکمرانی، سبک زندگی، سیاسی و اجتماعی اولویت اول خیلی از کشورها در سطح بین‌المللی خواهد شد. وی ادامه داد: کشورهای دنیا دو راه در پیش دارند، یا باید پیشران باشند و یا دنباله رو و حالت سومی وجود ندارد.

قوی شدن سیاست کلان فضای مجازی کشور است

رسول جلیلی، عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: با بیان اینکه وظیفه سیاست گذاری در جمهوری اسلامی، منطبق با قانون اساسی، بر عهده رهبری است، گفت: قوی شدن یک سیاست کلان و کلی در حوزه فضای مجازی کشور است که در سالهای جاری و پیش رو اولویت زیادی دارد، چرا که غفلت از آن منجر به عقب افتادگی خواهد شد.

وی ادامه داد: رهبری معظم این نیاز را به خوبی در ابتدای سال جاری مطرح کردند و لازم به ذکر است که این سیاست کلی در حکم تأسیس شورای‌عالی فضای مجازی در قالب ادبیاتی متفاوت ولی مضمونی یکسان، مطرح شده بود که متأسفانه مورد کم مهری مدیران سطوح عالی کشور قرار گرفت و باعث گلایه مندی همه دغدغه مندان و دوستداران استقلال و اقتدار کشور شده است.

توسعه زیرساخت‌های بومی برای رهایی فضای مجازی ایران از سلطه دیگران

وی ادامه داد: توسعه زیرساخت‌های بومی و یا حتی راه اندازی و مدیریت داخلی فناوری‌های خریداری شده خارجی و در بدترین سناریو اعطای رسمی مجوز به خدمات خارجی در ارائه خدمات داخلی رویکردهایی برای تغییر وضعیت کنونی فضای مجازی کشور است که ایران را از سلطه دیگران خارج می‌کند.

مقدمه

final1 717x1024 1

به‌نام خداوند جان و خرد
جناب آقای رسول جلیلی
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی

با اهدای سلام و تحیت و تقدیم احترام، همانگونه که خاطر عالی مستحضر است، مقام معظم رهبری سال‌هاست که دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب‌های فضای مجازی را گوشزد می‌کنند، بطوری که ایشان فرموده‌اند: اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، حتماً رئیس فضای مجازی کشور می‌شدم که این اهمیت فضای مجازی را نشان می‌دهد.

آقای جلیلی، جنابعالی به عنوانی یکی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی بهتر از هر کسی مطلع هستید که مقام معظم رهبری سال‌ها است که دغدغه فرهنگی و غفلت از آسیب‌های فضای مجازی را مطالبه کرده و همچنان مطالبه می‌کنند. برای مثال ایشان در یکی از بیانات خود برای مسئولین کشور فرموده بودند: زمانی که مباحث سیاسی و اقتصادی موضوعی مطرح است، من به اندازه مسائل فرهنگی نگران نیستم. من به خاطر نگرانی‌های فرهنگی شب‌ها خواب به چشمم نمی‌آید. بلند می‌شوم و نگران هستم.

و همچنین امیدوارم که تمامی آن ادعاها، وعده‌ها و حرف‌هایی که در مقابل مقام معظم رهبری ایستاده بود و آنها را با مغرورانه بیان می‌ساختید را هنوزر بیاد داشته باشید. البته اگر فراموش هم کردید، اصلا اشکالی ندارد، دانیال بهزادی همکار و مشاورتان در ویدیو زیر کمک میکند تا آنها را بیاد بیاورید:

آیا شما می‌دانید!

واقعا علت و دلیل اصلی ۲۰ سال عقب افتادگی و عقب ماندگی ما ایرانیان در حوزه ساخت و تولید نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز مورد نیاز شبکه ملی اطلاعات دقیقا چیست؟! و از همه مهمتر چرا بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال، با توجه به اینکه برای تولید سیستم‌عامل‌های بومی تلاش‌‌های متعدد و مختلفی صورت گرفته است، اما همچنان هیچ‌یک از آن پروژه‌های تولید سیستم‌عامل‌‌های بومی و ملی در کشور ما آخرش به ثمر ننشسته‌اند؟!

20 years in place
job title1

**گزارش ویژه**
جهت اطلاع جناب دکتر رسول جلیلی

روایت‌های دروغ شما نه‌تنها بی‌اعتمادی و بدبینی ایجاد می‌کند، بلکه زندگی آدم‌هایی را نیز ویران می‌کند.

پس قبل از انتشار هر روایتی!
بد نیست به این موارد نیز کمی فکر کنیم.

اعتمادی که با #دروغ و #فریب به دست آید، با آشکار شدن #حقیقت از بین می‌رود. در این میان، روسیاهی برای آن‌هایی می‌ماند که برای حفظ قدرت یا منفعت شخصی؛ جان، مال و سرنوشت مردم و کشور را به بازی گرفتند.

اما آنچه در این میان از دست می‌رود و به این زودی‌ها دیگر قابل جبران نیستند، نتایجی است که به بار می‌آورد: گسست، جدایی و ایجاد تفرقه در میان مردم، که معادل با نابود کردن و تضعیف ایران و همبستگی مردمان آنست

jalali date

جناب دکتر جلیلی عزیز؛

به روزگاری که عده‌ای دلسوزانه در حال تلاش برای تغییر «شرایط موجود» بودند، عده‌ای دیگر سودجویانه مشغول استفاده از «شرایط موجود» شدند. کسانی که آرزوها و آرمان‌های مردمی رنج‌کشیده را به باد فنا می‌دهند و حتی گستاخانه به آنان فخر هم می‌فروشند.

آنانی که مصیبت‌ها و بحران‌های اجتماعی را به چشم فرصتی منفعت‌طلبانه می‌نگرند و آینده جامعه‌ای را به گرداب تباهی خویش می‌کشند.

آنان که دیروز و امروز و آینده ایران را ویران کرده‌اند. و اینچنین است که تا هنگام مقابله عمومی با این عده، هیچ تغییر و بهبودی حاصل نمی‌شود و هر روزمان بدتر از دیروزمان است.

dar neshan

می‌دانید که آدمی بیش از آنکه از کسانی رنج کشیده باشد که سخنان ناگوار گفته باشند، از کسانی رنج کشیده که سخنان زیبا بر زبان رانده‌اند. آنان که با شعرها و شعارهای جذاب و وسوسه‌برانگیز، احساسات و تعلقات قلبی او را به بازی گرفتند و او را به راهی کشاندند که خود می‌خواستند.

آری اینان به اسم نرم‌افزار آزاد و اغواگری با سخنان زیبایی که بر زبان می‌آورند…، مرا به به راهی کشاندند که تو این راه بالاترین سرمایه‌‌های زندگی‌ام، مخصوصا آبرو و حیثیت اجتماعی‌ام را نابود ساختند. پس شما باید خیلی مراقب خودتان و مخصوصا مواظب دغدغه‌هایی که دارید باشید…

با تقدیم احترام؛
یک اسرائیلی لجن و کثیف😏
استاد طوفان🐱‍👤

nofoz mosad
Israel jalili
Betrayal of society floss batna3
nofoz001
SanaOs intro 1

لینک کوتاه این صفحه: https://toofan.soozanchi.ir/1z2u